Skip to content

Verslag koppelwedstrijd 12 april 2025

We zijn weer begonnen op 12 april. Inmiddels traditioneel werd ook het seizoen 2025 afgetrapt met een koppelwedstrijd. Het is altijd afwachten wie je vismaat zal worden voor de wedstrijd. Je kunt pech hebben, zonder namen te noemen, of geluk. Ik was tevreden met mijn ‘maat’ Wout. Tenminste, als hij tijdens de wedstrijd niet in slaap sukkelt. 😉
Wij zaten in het midden op stek 6. Wout koos voor de vaste hengel en ik maak die keuze niet eens. De feeder ligt thuis. De Ringvaart blijkt dieper dan ik dacht, dus een te kort lijntje maar op een extra topset gelaten voor eventueel dichterbij vissen dan op 11 meter.
Net op tijd was ik klaar voor het startsignaal. Ik wilde voerballen gaan cuppen, want op 11 meter gooien varieert bij mij tussen de 9 en 12 meter en dan ook nog met een forse afwijking naar zowel links als rechts. Helaas moest ik toch gooien. Ik tilde mijn hengel met een gevulde cup omhoog en had niet door dat die vastzat aan een tak links van mij.
Gevolg: krak deel 3. Shi…, even slikken en doorgaan. Het afgebroken voorste deel van deel 3 maar in het achterdeel geschoven en zo toch met een iets kortere hengel kunnen vissen. Wout ging van start met een mega vis. Helaas was dat een baars en die telt niet mee. Maar hij ging gestaag door met vangen en ik ving ook wel wat visjes. Ik werd wel gek van een snoek op mijn stek, die tot twee keer toe een voorn pakte die ik had gevangen. Dat kostte de nodige tijd. Ook verspeelde ik er enkele en ik heb er zelfs een naast het leefnet gegooid. Sorry Wout! Er ging bij mij van alles mis en tot overmaat van ramp voer er na de pauze twee keer een groot schip de voerstek aan gort. Wout ving na de pauze nog een flinke krab, maar ook die mag niet meegewogen. Wel zijn gevangen 2 brasems en onze overige vissen.
Op stek 5 zaten de feedermasters Nico en Gerard. Ze hadden onderling een tactiek afgesproken. Voor de pauze keek Gerard toe hoe Nico het deed. Tijdens de pauze was Gerard zelfs nog aan het afstellen en finetunen. Na de pauze keek Nico toe hoe Gerard het deed. Nou, ze deden het samen wel goed hoor. Nico voor en Gerard na de pauze. Met 20+ kg werden ze winnaar van de koppelwedstrijd.
Op stek 1 zaten Mario en Jan. Met slechts 350 gram meer dan Wout en ik (mijn vis naast het net!) werden zij 2e en wij dus 3e. Jan was in de Gloria. Op weg naar huis miste hij wellicht daardoor op de snelweg de afslag Rijnsburg om een ererondje door Katwijk te rijden. Mario was nog meer dan Jan al helemaal in een jubelstemming met zo’n sterke vismaat als Jan. Ach, mag die Mario ook een keer wat winnen. Dat gun ik hem wel. Alhoewel, naast de drie hoofdprijzen hebben alle vissers die meedoen aan een wedstrijd bij HSV Rijnsburg een leuke prijs. Ook als je niks hebt gevangen.
Jaap en Hans vielen vandaag net buiten de prijzen. Jaap was wat stilletjes, iets dat hij gewoonlijk niet is. Hij had dan ook gekampt met materiaalpech, begreep ik.  Maar terugkijkend op deze dag was het een gelukkige dag. Iedereen heeft vis gevangen en het mooie weer was een cadeautje. Vanaf volgende week start de competitieserie, voor wie eraan deelneemt. Door persoonlijke omstandigheden bij enkele leden zijn zij dit seizoen helaas gastvisser, omdat ze te weinig mee kunnen vissen. Dat was tijdens deze koppelwedstrijd helaas ook bij onze Nick het geval, die bij de Floraband speelt. Nou, dat heb ik gemerkt. Rijen met auto’s vol groupies bij de afslagen richting de Bollenstreek waar Nick optrad met zijn Flora Band. Frans Bauer is er niks bij. Nick is the man!
Back To Top
Zoeken